Οι μέρες στο σπίτι για ‘σένα δεν ήταν ότι ήταν για πολλές από τις φίλες σου, δηλαδή η τέλεια ευκαιρία για ανανέωση της γκαρνταρόμπας σου με τις καλύτερες online αγορές. Δεν ήσουν σε mood αγορών και έτσι ενώ γνωρίζεις τις μεγαλύτερες τάσεις της μόδας αλλά δεν τις έχεις ακόμα εντάξει στην γκαρνταρόμπα σου! Τι θα φορέσεις λοιπόν όταν επιτέλους βγεις από το σπίτι και επιστρέψεις στην πραγματικότητα; Ακολούθησε το παράδειγμα των μεγαλύτερων influencer, μείνε πιστή σε κλασικά κομμάτια και stylish basics, συνδύασέ τα μεταξύ τους έξυπνα και ετοιμάσου σε ελάχιστο χρόνο όταν όλες θα περνούν ώρες μπροστά στον καθρέφτη αναζητώντας το τέλειο σύνολο με τις καινούριες τους αγορές!
Δεν υπάρχει λόγος να αποχωριστείς το άνετο κολάν και τα αθλητικά σου, το μόνο που έχεις να κάνεις για να αντιγράψεις το σύνολο που προτιμούν τα κορίτσια της μόδας είναι να φορέσεις από πάνω το σακάκι σου.
Έχουμε λατρέψει τα πλεκτά σετ, ειδικά εκείνα που περιλαμβάνουν ανάλαφρα κομμάτια χωρίς μανίκια. Δεν μπορούμε να σκεφτούμε κάτι καλύτερο για να συνδυαστεί με το τζην που μας κολακεύει.
Θεωρούμε σχεδόν δεδομένο ότι όλες θα φορέσουμε τα τζιν μας με το που βγούμε από την καραντίνα αλλά για να το απογειώσουμε ακόμα περισσότερο θα το σετάρουμε με γαλάζιο, ανοιξιάτικο πουκάμισο. Μπορεί να μην φορέσουμε μπότες αλλά το σύνολο αυτό είναι τόσο διαχρονικό που του ταιριάζουν ακόμα και sneakers.
Άνοιξη και λευκό παντελόνι πηγαίνουν μαζί και η επιστροφή στην πραγματικότητα (όσο περίεργη κι αν είναι αυτή) είναι η τέλεια ευκαιρία να βγάλεις το αγαπημένο σου κομμάτι από την ντουλάπα, να το συνδυάσεις με άλλα διαχρονικά κομμάτια όπως το σακάκι σου και να κάνεις αίσθηση με ελάχιστο κόπο.
Το λευκό T-shirt σου θα απογειωθεί όταν το συνδυάσεις με ένα tailored παντελόνι που θυμίζει κοστούμι. Προτιμάμε τα ψηλόμεσα σχέδια και μας αρέσει πολύ να συνδυάζουμε αυτές τις ουδέτερες αποχρώσεις με μαύρα πέδιλα και τσάντες και μίνιμαλ κοσμήματα.
Ανυπομονείς να φορέσεις τα αγαπημένα σου denim σορτσάκια αλλά φοβάσαι ότι είναι πολύ καλοκαιρινά; Η κίνηση ματ για να ξεκινήσεις να τα χαίρεσαι από τώρα είναι να τα συνδυάσεις με ρετρό αθλητικά και την αγαπημένη σου καμπαρντίνα.
Άλλος ένας τρόπος να φορέσεις την καμπαρντίνα σου; Να την συνδυάσεις με την φόρμα, το φούτερ και τα αθλητικά σου για σύνολο που θα μοιάζει βγαλμένο από σούπερ επιτυχημένο fashion account.
Χρειάζεται να σου θυμίσουμε πόσο κλασικό θεωρείται πια το δερμάτινο τζάκετ που σίγουρα έχεις στην ντουλάπα σου; Πόνταρε σε αυτό τις μέρες που έρχονται και δώσε edgy διάθεση στα σύνολά σου με μια μόνο στυλιστική κίνηση.
T-shirt με logo ή το logo του αγαπημένου σου συγκροτήματος, ένα ψηλόμεσο τζην σε χαλαρή γραμμή και απλά χρυσά κοσμήματα είναι τα μόνο κομμάτια που θα χρειαστείς για να βγεις από το σπίτι με άψογο στυλ.
Ένα total black σύνολο αποκλείεται να σε απογοητεύσει, όποια κι αν είναι η περίσταση. Φέτος εστιάζουμε σε tailored παντελόνια, κομψά αλλά basic τοπ και το αγαπημένο μας μαύρο σακάκι. Για μια δόση glamour θα προσθέσουμε μια χρυσή αλυσίδα στο λαιμό.
[penci_related_posts title=”ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:” number=”8″ style=”grid” align=”none” displayby=”cat” orderby=”random”]